ATVAŽIUOK

Į BALSANĄ PARDUOTUVĘ

Mykolo Lietuvio g. 6

Vilnius

Kaip išsirinkti ratlankius

Teisingai išsirinkti ratlankius Jūsų automobiliui nėra taip paprasta. Yra daug specifinių dalykų, kuriuos reikia žinoti perkant ratlankius.

Kai Jūs juos žinosite, lengviau galėsite pasirinkti ratlankius mūsų svetainėje.

1. Ratlankio skersmuo. Reikia žinoti ieškomo ratlankio skersmenį coliais. Tai turi žinoti pats automobilio šeimininkas. Paprastai žiemai rekomenduotina naudoti  gamyklinių parametrų ratlankius. Norint pagražinti savo automobilį, vasarą galima naudoti didesnio skersmens ratlankius.

Svarbu, kad ratlankio skersmuo sutaptų su padangos skersmeniu!

2. Tvirtinimo taškai. Toliau reikia žinoti Jūsų ieškomų ratlankių tvirtinimo taškus -  tai yra, kiek veržlių ar varžtų reikia panaudoti ratlankio prisukimui. Čia pakanka pasižiūrėti į Jūsų automobilio ratą ir suskaičiuoti.

3. Tarpai tarp skylių.  Šiuos parametrus Jūs galite sužinoti „pagalba gyvai“ (kuri yra ekrano dešinės pusės apačioje) arba susisiekti su mūsų vadybininkais, kuriuos rasite skiltyje „kontaktai“. Prieš klausiant Jūs turite žinoti savo automobilio markę, pagaminimo metus ir variklio tūrį.

4. Žinant šiuos 3 pagrindinius parametrus apie ratlankius mūsų tinklapyje  Jūs galite atlikti ratlankių paiešką: nukreipkite pele į stulpelį „ratlankiai“, pasirinkite, kokių ratlankių norite ir kairėje ekrano pusėje suveskite visus parametrus.

5. Jūs matysite ratlankius, kurie yra mūsų sandėlyje arba kuriuos galima užsakyti, kad tiktų Jūsų automobiliui.

6. ET skaičius. Ratlankis taip pat turi svarbų parametrą vadinamą ET (offset) arba išnešimas. Čia yra prisukimo plokštumos atstumas mm, kuris reguliuoja Jūsų ratlankio  išnešimą. Gamyklinį ET skaičių galima sužinoti naudojant aukščiau nurodytą nuorodą arba kreiptis į mūsų „ pagalba gyvai“.  Renkantis ratlankius neprivaloma laikytis būtent gamyklinio ET skaičiaus. Jis gali šiek tiek skirtis. Galima paklaida +- 5 mm. Bet ne visais atvejais. Daug kas priklauso nuo ratlankio skersmens ir pločio. Todėl rekomenduojame prieš perkant pasikonsultuoti su mūsų vadybininkais.  Jie patars, kas Jums geriau tiks.

7. Centrinės skylės skersmuo (d). Šį parametrą irgi galima sužinoti pagal aukščiau nurodytą nuorodą arba kreiptis į mūsų vadybininkus. Žinant gamyklinį centrinį skylės skersmenį reikia rinktis ratlankius arba su ta pačia centrine skyle, arba su didesne centrine skyle. Ratlankių gamintojai dažniausiai gamina ratlankius su didesne centrine skyle, kad jie tiktų daugeliui automobilių modelių. Jei ieškomo ratlankio skersmuo didesnis - UAB „Balsana“ visais atvejais NEMOKAMAI komplektuoja ratlankį plastikiniu centriniu žiedu, kad ratlankis tvirtai būtų ant Jūsų automobilio stebulės.

8. Varžtai, veržlės. Išrinkus ratlankius būtinai pasidomėkite ar Jūsų seni varžtai (veržlės) tinka prisukti naujus ratlankius. UAB „Balsana“ turi didžiulį pasirinkimą varžtų ir veržlių, ir padės Jums parinkti su tinkamu konusu. Varžtai ir veržlės į komplektaciją neįeina ir kainuoja papildomai.

9. Ratlankio plotis. Plotis matuojamas coliais. Ratlankio plotį reikia stengtis derinti prie  padangų. 

10. Ir net renkantis ratlankius pagal gamyklinius parametrus dažnai pasitaiko atvejų, kad ratlankiai netinka Jūsų automobiliui. Dėl to rekomenduojame Jums kreiptis į mūsų vadybininkus ir klausyti jų patarimų. UAB „Balsana“ rimtai prekiauja ratlankias jau daugiau negu 15 metų ir turi sukaupusi nemažai patirties  šioje srityje ir tikrai padės Jums pagražinti Jūsų automobilį.

 

Pavyzdys:

 

9J x 20 5x120/35 74.1 Matt Black

 

9J - ratlankio plotis coliais

20 - ratlankio skersmuo

5 - ratlankio tvirtinimo taškai

5x120 - ratlankio atstumai tarp skylių mm

35 - ET (išnešimas) 

74.1 - centrinės skylės skersmuo mm

Matt Black - ratlankio spalva Juodas matinis